Advertising
Accident mortal în Huedin! Un bărbat a fost lovit de un autotren
13 oct. 2020, 15:49

Accident mortal în Huedin! Un bărbat a fost lovit de un autotren
Articol scris de Scris de A L
Un bărbat a fost lovit de un autotren
Un grav accident rutier a avut loc, în această după-masă, pe strada Avram Iancu din oraşul Huedin.
Un bărbat de 74 de ani, din Huedin, care se deplasa cu bicicleta pe strada Avram Iancu, ajuns la intersecția cu strada Piața Republicii (DN1E60), a coborât de pe bicicletă și s-a angajat în traversarea părții carosabile, fiind lovit de un ansamblu de vehicule care, ajuns în intersecție, ar fi efectuat un viraj la stânga pe DN1E60.
"Din nefericire, în urma evenimentului a rezultat decesul bărbatului de 74 de ani. Conducătorul ansamblului de vehicule a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ", a transmis IPJ Cluj.
Sursa: Realitatea de Cluj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:44 - Poziția Kremlinului după explozia din Portul Constanța. Ambasada Rusiei indică Ucraina ca drept responsabilă
- 14:20 - Drona explodată în Portul Constanța. Faleza Cazinoului din Constanța, evacuată. S-a emis RO-Alert și pentru Costinești
- 13:21 - Raport KPMG: Europa atinge cel mai ridicat nivel al consumului ilicit de țigări din ultimii 10 ani. În România, contrabanda și contrafacerea ajung la 6,9% și generează pierderi de 324 milioane euro
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News












