Advertising
FOTO | Căruţă lovită de o maşină! Calul a murit
5 oct. 2020, 09:03

FOTO | Căruţă lovită de o maşină! Calul a murit
Articol scris de Scris de A L
Calul nu a supraviețuit impactului
O autospecială și un echipaj SAJ au fost alertate în jurul orei 21.20 ca urmare a unui accident produs între un autoturism și o căruță, pe raza localității Mihai Viteazu.
Calul nu a supraviețuit impactului, iar conducătorul căruței, un bărbat de aproximativ 70 de ani, a fost transportat la spital cu afecțiuni ușoare.
"Ocupanții autoturismului nu au solicitat consult medical", a transmis ISU Cluj.
"Un bărbat de 77 de ani, din comuna Mihai Viteazu, care se deplasa cu un atelaj hipo, la ieșirea din curtea unui imobil, nu ar fi acordat prioritate unui autoturism condus de un bărbat de 38 de ani, din aceeași comuna, intrând în coliziune cu acesta", a transmis IPJ Cluj.
Sursa: Realitatea de Cluj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:31 - Decizie fără precedent în Ungaria! Deputații și-au tăiat salariile cu 40%, iar votul a fost unanim
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
- 19:20 - Alertă meteo pentru 9 iunie 2026! Furtuni, vijelii și grindină în mai multe regiuni. Unde se ating 32 de grade
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














