FOTO | Şoferiţă din judeţul Mureş, rănită după ce s-a răsturnat cu maşina pe centura ocolitoare a Clujului

FOTO | Şoferiţă din judeţul Mureş, rănită după ce s-a răsturnat cu maşina pe centura ocolitoare a Clujului
Accident pe centura Clujului
Un accident rutier a avut seara trecută pe Varianta Ocolitoare Cluj Est. O şoferiţă de 25 de ani a fost rănită după ce s-a răsturnat cu maşina în şanţ.
"Conducătoare auto de 25 de ani, din localitatea Sarmasu, judeţul Mureș, pe fondul neadaptării vitezei, ar fi pierdut controlul direcţiei de deplasarea al autoturismului, răsturnându-se", a transmis IPJ Cluj."Echipajele de Descarcerare și SMURD au găsit un autoturism răsturnat în afara părții carosabile și ocupanta ieșită din acesta. Femeia în vârstă de aproximativ 20 de ani a fost consultată de către echipajul SMURD și a fost transportată la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate. Pompieri au sprijinit acordarea primului ajutor calificat și au asigurat măsuri de prevenirea aincendiilor prin deconectarea bateriilor autoturismului avariat", a transmis ISU Cluj.
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:52 - România, sub asediul furtunilor. Meteorologii au emis Cod Galben de averse torențiale și vijelii
- 08:53 - Analiză Daniel Udrescu: Când partida simplă transformă o pierdere fiscală într-un profit artificial
- 08:22 - O dronă a explodat în Republica Moldova. Un localnic a alertat autoritățile care au demarat o anchetă și au izolat locul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














