Patru tineri au bătut un bărbat în plină stradă în Sânnicoara

Patru tineri au bătut un bărbat în plină stradă în Sânnicoara
Au intervenit jandarmii
Polițiștii din Apahida au intervenit pentru aplanarea și luarea măsurilor legale, urmare unei stări conflictuale care s-a derulat pe o stradă din localitatea Sânnicoara, comuna Apahida.
Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit că la data de 20 februarie, în jurul orei 17.00, patru bărbați cu vârste cuprinse între 19 și 27 de ani, din comuna Apahida, ar fi exercitat acte de violență asupra unui bărbat de 29 de ani.
În baza probatoriului administrat, la data de 22 februarie, aceștia au fost reținuți de polițiști pentru 24 de ore, fiind cercetați sub aspectul comiterii infracțiunilor de tulburare a ordinii şi liniştii publice și lovire sau alte violenţe.
La activități au fost angrenați luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Cluj și jandarmi ai Grupării de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca.
Sursa: Realitatea de Cluj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:14 - Bonus de până la 40% la salariu, dar nu pentru oricine. Guvernul schimbă regulile pentru unii angajați: nu ai perfomanță, nu primești bani în plus
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














