Advertising
Summitul B9, găzduit la București în plină criză politică

Summitul B9
Scris deRealitatea de Cluj
Publicat3 mai 2026, 09:04
Sursărealitatea.net
În plină criză politică, imaginea României în plan extern are de suferit! Țara noastră riscă să găzduiască summitul B9 la care vor participa cei mai importanți lideri ai lumii în plină criză politică și fără un premier. Conform calendarului, Guvernul ar putea cădea marti, pe 5 mai, iar apoi vor începe consultările la Cotroceni pentru formarea unei noi majorități. Dacă Ilie Bolojan nu face un pas în spate, atunci blocajul riscă să continue până pe 13 mai, când are loc reuniunea, conform Realitatea PLUS.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:06Medicină, în topul preferințelor absolvenților. Record istoric de înscrieri la UMF „Carol Davila” în 2026
- 12:23Cod Roșu de inundații și viituri rapide în Dâmbovița și Prahova. Avertizare hidrologică de ultimă oră pentru mai multe județe din România
- 11:38Navele, somate să ocolească zona unde se află petrolierul. DSU:”Nu putem interveni din cauza pericolului de explozie”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News


























