Tragedie la ieşire din Gherla! Un minor şi-a pierdut viaţa lovit de maşină (FOTO)

Tragedie la ieşire din Gherla! Un minor şi-a pierdut viaţa lovit de maşină (FOTO)
A fost solicitat şi elicopterul SMURD
Un accident extrem de grav a avut loc astăzi la ieşire din municipiul Gherla. Un copil de 14 ani a murit după ce a fost lovit de o maşină.
Azi, în jurul orei 14.25, polițiștii au intervenit la un accident rutier, soldat cu decesul unui minor.
Din primele informații, un minor în vârstă de 14 ani, care se deplasa cu bicicleta din direcția Nicula înspre localitatea Mintiu Gherlii, ajuns la intersecția DJ 109 D cu DJ 109 C, ar fi fost surprins și accidentat de autoturismul condus de un bărbat în vârstă de 47 de ani.
La fața locului s-au deplasat cu celeritate polițiștii, echipajul medical și elicopterul SMURD.
Echipajul medical prezent la fața locului, a efectuat manevre de resuscitare, însă, din nefericire, minorul a fost declarat decedat.
Testarea conducătorului auto cu aparatul etilotest a indicat rezultat negativ.
Sursa: Realitatea de Cluj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














