SENATORUL EUGEN PÎRVULESCU, DUS CU MANDAT LA DNA! EL ESTE ACUZAT DE INSTIGARE LA CUMPĂRARE DE INFLUENȚĂ

SENATORUL EUGEN PÎRVULESCU, DUS CU MANDAT LA DNA! EL ESTE ACUZAT DE INSTIGARE LA CUMPĂRARE DE INFLUENȚĂ
Eugen Pîrvulescu, ales senator pe lista PNL în Teleorman, a fost ridicat vineri dimineață de procurorii DNA într-un nou dosar
Eugen Pîrvulescu, ales senator pe lista PNL în Teleorman, a fost ridicat vineri dimineață de procurorii DNA într-un nou dosar. El este acuzat de instigare la cumpărare de influență. Acesta fusese deja trimis în judecată de DNA în alt dosar pentru că ar fi trucat concursul de la Serviciul județean de Ambulanță Teleorman.
Senatorul Eugen Pîrvulescu a fost luat de DNA. „Direcția Națională Anticorupție (DNA) a emis un mandat de aducere pentru senatorul Eugen Pîrvulescu”, au declarat surse judiciare, acestea precizând că politicianul este „cercetat pentru instigare la cumpărare de influență”.
În urmă cu trei zile Pîrvulescu a anunțat că pleacă din PNL, partid pe listele căruia a candidat și a fost ales la alegerile din 2020, și că se alătură echipei lui Mircea Geoană.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 20:48 - Lavrov îl atacă pe Trump după noile promisiuni pentru Ucraina: „Acum este războiul lui”
- 20:04 - Petrișor Peiu atacă desemnarea lui Eugen Tomac: „Nu este tehnocrat, ci un activist de partid”
- 18:37 - Cine este Eugen Tomac, premierul desemnat de Nicușor Dan. Din Basarabia la vârful politicii europene
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News













